Для батьків

Поради для батьків

Нові технології змінили засоби й способи спілкування, але не зменшили важливості сімейних розмов про безпеку. Нижче наведено кілька порад, що допоможуть вам обговорити з дитиною питання безпеки онлайн.

Поясніть дитині, що в мережі діють такі самі правила, що й у реальному житті.

З іншими слід поводитися так, як хочеш, щоб поводилися з тобою. Так само, як ви навчили дитину роззиратися в обидва боки, перш ніж переходити дорогу, і одягати шолом перед велопрогулянкою, навчіть її думати, перш ніж поширювати вміст онлайн.


Намагайтеся бути добрим прикладом для наслідування.

У мережі, як і в реальному житті, діти слухатимуть вас, лише якщо ви самі робите те, чого вимагаєте від них. Якщо ви встановили часові обмеження на використання соціальних мереж чи Інтернету (наприклад, повна заборона після 22:00), дотримуйтеся тих самих правил.


Не відкладайте питання соцмереж на потім.

Як показують дослідження, багато дітей уже з шести років мають доступ до смартфонів або планшетів. У мережі, як і в реальному житті, важливо якомога раніше закласти основу для діалогу та спілкування з дітьми. Ще до того, як діти приєднаються до соцмереж, поговоріть із ними про технології. Якщо ваш підліток має обліковий запис Facebook, вам варто стати друзями в цій мережі.


Використовуйте важливі моменти як слушні нагоди.

Наприклад, коли дитина отримує свій перший мобільний телефон, доцільно відразу встановити основні правила. Коли дитина досягне відповідного віку, щоб зареєструватися на Facebook, варто поговорити з нею про безпечне поширення інформації. Коли дитина отримає водійські права, слід обговорити з нею небезпеку обміну текстовими повідомленнями за кермом.


Довіряйте собі.

Здебільшого поведінку в мережі слід регулювати такими ж виховними методами, що й поведінку в реальному житті. Якщо ваша дитина найкраще сприймає обговорену угоду, можна укласти й підписати договір. Або, можливо, дитині просто потрібно пояснити основні правила.


Попросіть дитину навчити вас.

Не зареєстровані у Facebook? Можливо, вам цікаво спробувати сервіс потокового відтворення музики? Якщо ваші діти знайомі з цими додатками та сайтами, це може стати чудовим приводом для спілкування. Крім того, це слушна нагода обговорити питання безпеки, конфіденційності та захисту даних онлайн. Наприклад, налаштовуючи власний обліковий запис Facebook, ви можете розпитати дитину про параметри конфіденційності. Як відомо всім батькам, дитина, найімовірніше, залюбки стане вашим учителем.


Немає коментарів:

Дописати коментар